Kõikidele reisihuvilistele
Call Us Free: 1-800-123-4567

Koristamine

Kui mõtekas on kodukoristus teenus ?

Teenus ei peagi olema odavate klassist, sest kui sa ise seda ei viitsi siis miks peaksid teised töö odavalt ära tegema. Koristaja tunnihind jääb keskmiselt 10-15 euro kanti, kolmetoalise 60-ruutmeetrise korteri peaks saama korda kahe-kolme tunniga.

Kolmetoalise 50-ruutmeetrise korteri tavaline hoolduspuhastamine võtma aega maksimaalselt 3h. Nagu ikka esimene kord peab koristaja alustama nullist ja kõik väiksed kohad üle käima, järgmistel kordadel algab juba hoolduspuhastus ning töö võib käia üsna kiirelt.

Eritööd ning lihttööd.

Maja puhul võib aega minna 5-6tunnikest. Kui kodu on väike aga seal on väga palju detaile siis koristustöö muutub palju pikemaks. Kui ruumid on avarad ja vabad rohkest mööblist siis koristus läheb jõudsamalt.

Alati kõige määrdunumad kohad on vannituba ning köök.
Kindlasti on vaja selgusele jõuda kas puhastusvaheneid peab ise soetama või on need ikka koristaja või ettevõtte poolt.

Kvaliteetsed puhastusettevõtted kasutavad enda vahendeid, et vältida kahju mida võib põhjustada vale keemia, näiteks õrnadel materjalidel – esmaselpilgul ei pruugi vahend kuidagi kahjustavalt mõjuda, kuid aja jooksul võib see ära kuluda.Tellida on võimalik nii kõige lihtsam hoolduspuhastus kui ka võtta lisaks triikimine, akende või külmkapi pesu ja ka muud põhjalikumad puhastused. Kindlasti võiks kohe erilahenduste all välja tuua kõrge lae all redeliga ronimist, tekstiilist asjade keemiline puhastus.

 

Koristaja vastutus

Eraisikust koristajad lihtsalt lehekuulutusest, sõprade ja tuttavate kaudu, kuid probleemide ilmnedes võivad nad lihtsalt ära kaduda.

Teenuse tellija õigused on ainult siis kaitstud kui on sõlmitud kirjalik leping.

Ükskõik millise teenuse sa tellid, peaks see olema ametlikult fikseeritud, sest siis on su õigused rohkem tagatud ja kaitstud. See on ka selleks oluline, et maksud maksmata jää.

Kui on kokku lepitud, et kaks korda nädalas käib koristaja ning kui see on lepingus fikseeritud ja ta tegelikult ei käi, siis saab seda vaidlustada ja on võimalik ameti poole pöörduda.

Kui see on suusõnaliselt kokku lepitud, siis suusõnaline leping on ka tegelikult juriidiliselt pädev, ega tõenda seda. Natuke aitab kaasa see, kui on tunnistaja olemas, kes väidab, et jah nii tõesti oli.

Teenusepakkujad sõlmivad kliendiga ka vastutuskindlustuslepingu, mille järgi vastutab ettevõte millegi kadumise või purunemise eest.

Kas inimesed tõesti nii kergesüdamega kutsuvad endale koristajaid koju ? Kui nad juba otsivad kes nende maja koristaks siis on nad ilmselgelt otsuse vastu võtnud, et tahavad endale koristajat.

Soovituse jõud on suur ja sealt tulenevalt on inimesed ka helistanud firmadesse ning palunud sama koristajat kes nende tuttavate juures end juba tõestanud.

Teenust pakkuv ettevõte võiks hoolitseda selle eest, et teenust käib pakkumas üks ja sama koristaja. Ka on inimesi kes püsivad esimestel kordadel kodus ning hoiavad koristustöödel silma peal, kui isegi kõige pedantsemate klientide usaldus võidetakse õigepea ning nad saavad juba oma asjadega tegeleda kui neile tuttav koristaja koristab nende kodu.