Kõikidele reisihuvilistele
Call Us Free: 1-800-123-4567

Kontorimööbel – mugav ja funktsionaalne

Kontorimööbli valimine on kontori sisustamise juures üks kõige olulisemaid aspekte. Kaunis kontorimööbel annab töötajatele innustust. Kontorimööbli juures tuleb vaadata vastupidavust, disaini, välimust ja mugavust.

Kontorimööbli juures on esmatähtis õige laua valik. Mugava kontorilaua taga on hea töötada ning see tagab kõrge produktiivsuse. Võib öelda, et kontorilaud on kogu ülejäänud sisustuse nurgakivi. Laua valikul tuleks rohkem vaeva näha kui lihtsalt vaida suurus, kõrgus ning värvus. Pilk tuleb visata laua alla. Populaarseimateks valikuteks on näiteks metallraamil laud üksikute jalgadega ning metallist täisraamiga lauad. Esimese näitel on iga lauajalg paigaldatud laua külge eraldi. Üldjuhul on jalg kinnitatud mõne kruviga, mis kohe kindlasti ei kannata lohistamist ja kiigutamist. Head koosolekulaua jalad kinnituvad lauaplaadi külge, omavad üle 4 kruvi ühe jala kohta ja lauaplaat on toestatud tugipalgiga, mis takistab kaua läbivajumist. Teise puhul metallist täisraam on lauaplaadi jaoks kõige parem lahendus. See, kas tegemist on keevisraamiga (kogu raam ühes tükis) või detailidest kokkukäiva raamiga ei oma suurt vahet. Turul on mitu lahendust. Nendest esimene on ühe metalltalaga, mis ei moodusta korraliku täisraami ning raami vastupidavus annab soovida. Parim valik on kahe metalltalaga raam, see loob nelinurkse toetuspinna. Sellisel raamil on kaks U-kujulist jalga, L-kujuga laua puhul on üks raamjalg pikema vahega kui teine.

Lisaks kontorilauale on oluline ka tooli valik, sest isegi vaid mõte istuda taburetil viis päeva nädalas paneb selja valutama. Kontoritooli valimisel ei tohi lähtuda põhimõttest “ajab asja ära”. Õige kontoritool tagab töö efektiivsuse ning korras rühi. Missugune kontoritool on minule sobilik? Siinkohal jõuab igaüks oma järeldusteni. Nagu pole olemas imerohtu haigusele, pole ka olemas kõigile sobivat imetooli. Esmalt tuleb välja mõelda millised funktsioonid on Teile töötooli juures tähtsad. Peale seda tuleks käia erinevaid toole proovimas. Tooli valimisel tuleks jälgida tooli üldkõrgust, et see oleks kasutajale sobiv. Lisaks sellele on oluline ka peatoe olemasolu ning selle reguleerimisvõimalus. Ära ei tohi unustada ka seljatoe ning käetugede reguleerimisvõimalust ning ka kiikemehhanismi olemasolu. Samas tuleb hoolega järele mõelda, milliseid nendest lisadest tegelikult vaja oleks, sest ei ole mõtet raha raisata kalli kõikide lisadega tooli peale, kui te tegelikult neid ei vaja. Seetõttu tuleks kontoritooli valik teha igal töötajal ise vastavalt oma vajadustele.

Tooli isteosa on väga oluline, kuid tähelepanuta ei tohiks jätta ka toolirattaid, mis võimaldavad tooli kergema vaevaga liigutada. Rattad peaksid. olema tihedalt oma pesas ning keerlema ja pöörlema ilma takistusteta. Lisaks ratastele on oluline tooli osa ka jalarist, mis peab olema piisavalt vastupidav, et kanda tooli peal istuvat inimest. Jalariste valmistatakse tänapäeval kas metallist või plastikust. Metallist jalarist on parim valik. Vaata, et jalarist ei oleks õhukesest plekist valmistatud, muidu see võib läbi vajuda suurema raskuse käes. Samuti on metallist jalarist nägusam ning raskem. Kerge jalaristiga tooli on kerge ümber lükata, kasvõi kogemata.

Kokkuvõtteks võib öelda, et õigesti valitud kontorilaud ja tool on äärmiselt olulised selleks, et töötaja saavutaks maksimaalsed töötulemused. Seetõttu peaks kontorimööbli ostmisel tegema teadlikke ja informeeritud valikuid.