Kõikidele reisihuvilistele
Call Us Free: 1-800-123-4567

Kui tasuv on taastuvenergia.

Päikeseelektrijaamad on juba täiesti olemas ja toodavad energiat. kui aastal 2008 oleks elektrienergiaks vajaminev investeering saadud tagasi 50-60aasta pärast, siis täna on võimalik see juba 15aastaga tagasi teenida, enam ei see väita, et tegu oleks kalli kulutusega. Kuna päikesepaneeli eluiga on kolmkümmend aastat ning neid on lihtne hooldada siis on see tehnoloogia just Eestisse sobiv. Päikesepaneelidele kehtib 5 aastane tehasegarantii.

Investeeringu omakapital on 100% ning pole sisse arvestatud elektrihinna tõusu, kui hind tõuseb siis investeering saab veelgi kiiremini tasutud. Elektrienergia hinnatõusust me ei pääse, mis omakorda viib taastvenergia lahenduste laialdasema levikuni.

katusepaneelid

Usume, et Eestis hakkavad päikesepaneelid tohutult levima, kus PV paneelidest saadav energia muudetakse inverter seadmeid abil võrgukõlblikuks elektrienergiaks. Kindlasti kulutatakse saadav elekter ära enda elamises ning lisaks makstakse inimestele veel toetusi kes on panustanud rohelisemasse tulevikku. Lahendusi ei pea ise välja mõtlema, tänapäeval on kõik vajalikud seadmed olemas ja nad vastavad mikrogeneraatorite ja võrgustandarditele.

Kui olete lahendanud oma koduenergia lahenduse nii, et üleliigne elekter läheb tagasi võrku siis lisaakude jaoks pole vajadust. Kõik energia toodetakse otse võrku ja puudu jääv energia (vähese päikesega perioodid, ööperiood) ostetakse võrgust puuduolev energia juurde. Kõik käib nagu kellavärk ning ise midagi ümber ei ole vaja käsitsi lülitada.

Seadmete hooldus

Erinevalt tuulegeneraatoritest ei vaja PV paneelide süsteemid erilist hooldust, piisab kui korra aastas puhastada/pesta päikesepaneelide pind, loomulikult sõltub päikesepaneelide pinna puhastamisvajadus ümbritsevast keskkonnast ja sinu tahtmisest (pinna puhastamine on vajalik suurema tootlikkuse saavutamiseks võrreldes määrdunud pinnaga), kontrollida ühenduskaablite korrasolekut. Soovituslik on jälgida ka periooditi inverter seadme tööd ja kontrollida jahutusradiaatorite olukorda, kas on seal liigset prahti, mis võib takistada soojuse eraldumist.

Kui hooldus valmis siis võib jälle tunda rõõmu rohelisest energiast mille jaoks pole tehtud loodusele kahju ega õõnestatud Eestimaad põlevkivide tarbeks.

Head päikesepaneelid on toodetud Saksamaal, kus kvaliteedi osas järeleandmisi ei tehta, kõik päikesepaneelid on eelnevalt läbinud tootekontrolli. Vastavalt kliendi soovidele ja ootustele on lihtsasti võimalik sobitada kokku endale vajaminevad paneelid.

Tõesti mujal maailmas on võimalik saada ka toetust seadmete ostul kuid mitte Eestis. Võimalus on saada toetust erinevatelt fondidelt seadmete soetamiseks.

Kui oled otsuses kindel et päikesepaneelidega boilerid soetada siis küsimus on ikka, et kuhu neid siis panna ja palju neid üldse vaja on…

Paigalduslahendustena on võimalused järgnevad: viilkatusele, lamekatusele, fassaadile, fassaadina või avamaale.

Väikelahenduste puhul ei ole inverter seade/inverter sedamed suured, võimalik on paigaldada siseruumidesse kui ka välistingimustesse, st majja sisse tuleb ainult elektrikaabel, mis ühendatakse maja elektrivõrku. Võimalik on koostada nii 1 faasilisi kui ka 3 faasilisi lahendusi.