Kõikidele reisihuvilistele
Call Us Free: 1-800-123-4567

Vannitoa remont

Ilmselt vannitoa renoveerimine on peale kööki kõige kulukam ruum mida renoveerida, selleks ongi oluline juba algselt läbi mõelda kuidas näeb välja tööde järjekord. Vähesest planeerimisest tulenevad ümberkorraldused võivad kalliks maksma minna vannitoa planeerimisel tuleks alustada ruumi võimaluste ja oma vajaduste läbi mõtlemisest: Mõelda asjadele mis tõesti on olulised.

  • kas teha dušš, vann või lausa saun?
  • On bideed vajalik ?
  •  Kas ja kuhu tuleb pesumasin?
  • Kui suur peavad olema boilerid, et tagada perele soe vesi alati

Kui soe saab ruum olema ja kuidas seda temperatuuri saavutatakse ?

Kindlasti tuleb üle vaadata tehnilised võimalused – vee- ja kanalisatsiooniühendused, ventilatsioon ja elektrivarustus ning vastavalt sellele kavandada otstarbekas ruumiplaneering, ning saunad Alles seejärel saab hakata mõtlema vannitoa stiili ja kunstilise kujunduse peale.

Millest valmistada?

Stiilidel on väga palju variante, sest moes on palju erinevaid materjale mida kokku liites võib saada jällegi mitmeid erinevaid tulemusi. Seega võib lasta fantaasial lennata ning teostada ka kõige julgemaid unistusi.

Kui plaadid on panud muutub töö juba tunduvalt kiiremaks kuid tõesti, plaatida tuleks ka seinu mitte ainult põrandat. Nii seina- kui põrandaplaatide ostmisel tuleb arvesse võtta ka väikest varu: plaate võib olla vaja poolitada, mistõttu neid kulub ruutmeetriarvestusest veidi rohkem. Mõeldes plaadi hinnale siis tuleb ka arvestada, et kui raha vähem võib mõned kuivemad seinad niiskuskindla värviga lihtsalt ära värvida.

mõelda tasuks ka sellele, et ruum ise saab väga palju niiskust ning kõik mida ruumis kasutada võiks olla siiski niiskuskindel, vastasel juhul võib ilusa viimistluse kiirelt rikkuda niiskuskahjustused. Seejuures peavad niiskuskindlad olema kõik komponendid alates plaadisegust ja lõpetades värviga. Enne plaatimistööd on oluline hüdroisolatsioon teostada, mis on paks (üldjuhul sinine) kört mis kivistub kummiks.

Mõtle ka praktilisele poolele kui sisustad.

Eelkõige tuleb vannitoamööbli planeerimisel lähtuda olemasolevast pinnast ja selle potentsiaalsest asukohast vannitoas. Suure pere puhul on mõtekas varuda suured kapid mis ei ulatu päris maani ja kinnituvad seinale. Tihtipeale ei pane keegi pesumasina kohale kappi, kuid see on ideaalne ruum mis jääks vastasel juhul kasutamata.

Kui mööbli kõrvale jääb näiteks dušinurk või vann, tuleks see paigaldada minimaalselt 60cm kaugusele, et vältida mööblile niiskuskahjustuse tekkimist.

Vannitoa peegel võib olla maja üks tähtsamaid ja kindlasti peaks seda eraldi valgustama valgus. Poest võib leida ka kappe mis on ilusasti valgustatud. Kui aga kraanikausi juures on plaanis kasutada ka fööni, pardlit või muud tehnikat, võib peegelkapi valida juba koos elektripistikuga.

Kui enamjaolt kasutatakse tasapinnale asetatavaid valamuid, siis kuju- ja materjalivalik on tänapäeval peaaegu piiramatu: värviline keraamika, puit, betoon, graniit, marmor, peeglid – kõik need on alternatiiviks valgele keraamilisele valamule. Siiski pööratakse vannitubades üha rohkem tähelepanu energia- ja veesäästlikkusele. Võimalus on kõigil valida endale vett ja energiat säästvad segistid. Samuti kasutatakse vannitoa valgustamisel spetsiaalseid niiskuskindlaid ja energiasäästlikke valgusteid.

Kes aitaks hädast välja ?

Hästi on öeldud, et harjuta kätt teiste majade peal, enne kui asud oma maja ehitama, kui ikkagi igasugune ehitus kogemus puudub siis puhtalt suurest tahtmisest võib renoveerimistööst saada mitte projekt vaid kallis hobi mis kestab väga pikka aega.